شبکه های اجتماعی
Image result for aparat icon
 

بلاگ

ppc

معرفی تبلیغات کلیکی و روش های صحیح استفاده از آن برای توسعه کسب و کار

  |   دسته بندی نشده

تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی یا به اصطلاح PPC یا Pay Per Click در واقع پرداخت مبلغی به‌ ازای هر کلیک است. این تبلیغات با عنوان‌ دیگری مانند (Cost Per Click) یا CPC نیز شناخته می‌شود.این روش تبلیغاتی را وب سایت های مختلف مانند موتورهای جستجو و سایت های تبلیغاتی ارائه می‌دهند. در این روش بنر و یا متن تبلیغات آگهی دهندگان در وب سایت های پذیرنده به نمایش در می‌آید و آگهی دهندگان باید بر اساس تعداد کاربرانی که بر روی تبلیغات انجام شده کلیک کرده اند مبلغی را پرداخت کنند.

تبلیغ کنندگان پیشنهادات را بر روی کلمات کلیدی یا عباراتی قرار می دهند که فکر می‌کنند مخاطبان برای پیدا کردن یک محصول یا خدمت  آنها را تایپ می کنتد. در موتورهای جستجو مانند گوگل، این تبلیغات در سمت راست صفحه و یا جز گزینه های اول تا سوم رتبه بندی صفحه اول نتایج قرار می گیرد.

تبلیغات بر اساس نرخ ثابت یا Flat Rate PPC

در این مدل تبلیغات نماش دهندگان آگهی نرخ مشخص و تعیین شده‌ای را به ازای هر کلیک مشخص کرده و بر اساس آن قیمت هزینه تبلیغات محاسبه خواهد گردید.
موتورهای جستجو اغلب تبلیغات PPC را تحت عنوان تبلیغات حمایتی (Sponsored Ads) یا لینک حمایت شده (Sponsored Links) قرار می دهند.

Google adwords چیست و چگونه عمل می‌کند؟

Google adwords فرم تبلیغاتی آنلاین اجرا شده توسط گوگل است که به شما اجازه می دهد تا برای نشان دادن آگهی های تبلیغاتی برای کسب و کار خود در موتورهای جستجو گوگل سرمایه گذاری کنید. در این روش شما مبلغ روزانه و کلمات کلیدی را  مشخص می‌کنید و گوگل آگهی شما را در بالای همه جستجو ها نمایش داده و به ازای هر کلیک مبلغی را از شما بابت تبلیغات کلیکی کسر خواهد کرد.

مزایای تبلیغات کلیکی:


دسترسی سریع به بازار
با استفاده از تبلیغات کلیکی فقط چند ساعت زمان می برد تا مشتری ها به سایت شما  مراجعه کنند.

 

ایجاد بستری متاسب برای ارائه تبلیغات شرکت های کوچک و کار آفرینان در کنار شرکت های بزرگ
با تبلیغات کلیکی، تبلیغات شرکتهای کوچک می تواند بالا و یا زیر تبلیغ شرکت های بزرگ در صفحه سایت های ناشر ارائه گردد.

 

تبلیغات کلیکی به کسب و کارهای بزرگ و کوچک این امکان را می دهد تا بر روی مشتریان بالقوه خود کنترل بیشتری داشته و آنها را به صفحات ویژه ای که قصد بازدید آنها را دارند هدایت کنند.

 

این نوع تبلیغات توانایی تجزیه و تحلیل تبلیغ دهنده را در جهت انتخاب کلمات مناسب برای جستجو افزایش می دهد.

 

هزینه انعطاف پذیر
 این امکان را برای تبلیغ دهندگان فراهم می کند تا بتوانند بودجه تبلیغاتی خود را متناسب با نیاز خود همسو کنند.

 

پیگیری عملکرد
 با ردیابی نرخ تبدیل می توان نرخ بازگشت سرمایه تبلیغاتی را به صورت دقیق مشاهده کرد. (در صورتی که از بستری سالم استفاده شود و میزان کلیک ها واقعی باشند، چرا که برخی از واسط ها با استفاه از روش های متفاوت اقدام به ایجاد کلیک غیر واقعی می کنند که حتی شرکت های عرضه کنند نیز قادر به پیگیری آن نخواهند بود)


معایب تبلیغات کلیکی :


‌کلیک‌های تقلبی و جعلی اساسی ترین مشکل تبلیغات بر اساس کلیک هستند که می‌تواند بودجه کمپین تبلیغاتی شما را کاملا از بین ببرد. همچنین برنامه نویسی سایت‌های آژانس‌های تبلیغاتی بر اساس سود این آژانش‌ها نوشته و طراحی شده‌اند.

بستر نامناسب نمایش تبلیغات


 این مورد از معایب تبلیغات بنری است، چرا که بنر شما ممکن است در وب سایتی نمایش داده شود که به درستی دسته بندی نشده باشد و یا در ادامه راه تغییر وضعیت داده باشد. در این صورت شما تبلیغات خود را را در محلی به نمایش گذاشته اید که مخاطبان شما حضور ندارند و کلیک ها کمتر تبدیل به مشتری می شوند. از سوی دیگر نمایش تبلیغات شما در بعضی از  وب سایت ها ممکن است مناسب هویت برند شما نباشد و موجب بدنامی برند شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده صحیح از این روش تبلیغاتی با ما تماس بگیرید.