شبکه های اجتماعی
Image result for aparat icon
 

بلاگ

Happy guy is doing scuba diving in virtual reality

واقعیت مجازی و واقعیت افزوده و فرصت های پیش روی برندهای باهوش

  |   راهکار شبکه اجتماعی

واقعیت مجازی

واقعیت مجازی تکنولوژی نوینی است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا در یک محیط شبیه سازی شده رایانه‌ای با یکدیگر تعامل داشته باشند. با استفاده از این فناوری می‌توان این امکان را فراهم کرد تا افراد از امکانات و مکان شما دیدن کنند. واقعیت مجازی که از آن به عنوان محیط چند رسانه‌ای همه‌جانبه هم نام برده می‌شود، یک محیط شبیه سازی کامپیوتری است که می‌تواند حضور فیزیکی را در یک محل و در یک دنیای واقعی و یا یک دنیای مجازی شبیه‌سازی کند.

درحالی‌که برخی از شرکت‌ها هنوز به دنبال کشف ظرفیت‌های ابزارهای VR برای بهبود اوضاع تجاری و بازاریابی خود هستند، برندهای پیشرو به دنبال واقعیت افزوده (Augmented Reality) و ویدیوهای 360 درجه رفته‌اند.خصوصا برندهایی که در حوزه طراحی و دکوراسیون خانه فعالیت می‌کنند اهمیت این موضوع را به خوبی درک کرده اند.

واقعیت افزوده

واقعیت افزوده یک نمای فیزیکی زنده، مستقیم یا غیرمستقیم است، که عناصری را پیرامون دنیای واقعی افراد اضافه می‌کند.در واقعیت افزوده معمولاً چیزی کم نمی‌شود بلکه فقط اضافه می‌شود. همچنین واقعیت افزوده تا حدودی شبیه به واقعیت مجازی است که توسط یک شبیه ساز، دنیای واقعی را شبیه سازی می‌کند. در واقع وجه تمایز بین واقعیت مجازی و واقعیت افزوده این است که در واقعیت مجازی کلیهٔ عناصر درک شده توسط کاربران به کمک کامپیوترها ساخته می شوند اما در واقعیت افزوده بخشی از اطلاعاتی را که کاربر درک می‌کند در دنیای واقعی وجود دارند و بخشی توسط کامپیوتر ساخته شده‌اند.

نمایش امتیاز مسابقات ورزشی در زمان پخش از تلویزیون. با کمک تکنولوژی پیشرفته واقعیت افزوده از نمونه هایی است که می توان نام برد. همچنین می‌توان اطلاعات مرتبط با محیط و اشیاء اطراف را بر روی دنیای واقعی قرار داد.